Kontakta oss

För frågor om månadsgivande och gåvor ring:
08-411 88 22
Öppettider vardagar 8-17 
Vi som jobbar på Oxfam Sverige

Suzanne Standfast
Generalsekreterare
Telefon: 070 625 88 22
E-post: suzanne.standfast@oxfam.se

Nicholas Clarkson
Insamlingschef
Telefon: 073 093 88 22
E-post: nicholas.clarkson@oxfam.se

Anna Holmqvist
Kommunikationchef
Telefon: 0707 79 95 06
E-post: anna.holmqvist@oxfam.se

Thomas Wolauz
Ekonomiansvarig
Telefon: 0720 02 00 60
E-post: thomas.wolauz@oxfam.se 

Caroline von Uexküll
Strategic Partnership Manager
Telefon: 070 822 82 82
E-post: caroline.von.uexkull@oxfam.se

Hanna Nelson
Policychef
Telefon: 0767 93 40 09
E-mail: hanna.nelson@oxfam.se

Arash Aeineh
HR-ansvarig
Telefon: 0790 76 68 82
E-post: arash.aeineh@oxfam.se 

Veronika Petagna
Administratör
Telefon: 073 842 88 22
E-post: veronika.petagna@oxfam.se

Mira Alestig
Researcher 
E-post: mira.alestig@oxfam.se

Julia Carlzon
Kommunikatör
E-post: julia.carlzon@oxfam.se
T
elefon: 073 713 73 77

Adrienne Collin
Projektledare Insamling
Telefon: Telefon:079 076 48 82
E-mail: adrienne.collin@oxfam.se

Musab Omer
Field Marketing Manager
Telefon: 072 501 88 22
E-post: musab.omer@oxfam.se

Viktor Stocke
Systemansvarig & Koordinator för givarlojalitet
Telefon: 070 747 88 22

Carolyn Sander
Projektledare insamling (föräldraledig)

Om Oxfam

StockholmMagnus Ladulåsgatan 1, 118 63 Stockholm. Gå in via caféet på the Park
Malmö: Västra Kanalgatan 1, 211 41 Malmö.
Plusgiro: 90 03 72-4 | Bankgiro 900-3724 | Organisationsnummer: 802477-9269