Kontakta oss

För frågor om månadsgivande och gåvor ring: 08-411 88 22
Öppettider vardagar 8-17 
Vi som jobbar på Oxfam Sverige

Johan Pettersson
Generalsekreterare
E-post: johan.pettersson@oxfam.se

Charlotta Linton Almkvist
Ansvarig för stiftelser och fonder
Telefon: 0706 47 88 22
E-post: charlotta.almkvist@oxfam.se

Lisa Söderlindh
Kommunikationschef
Telefon: 073 842 88 22
E-post: lisa.soderlindh@oxfam.se 

Filippa Wittenberg
Insamlingschef
Epost: filippa.wittenberg@oxfam.se

Viktor Stocke
Systemansvarig & Koordinator för givarlojalitet
Telefon: 070 747 88 22

Elin Williams
Pressansvarig
Telefon: 0790 76 28 82
E-post: elin.williams@oxfam.se

Carolyn Sander
Projektledare insamling
Telefon: 0790 76 48 82
E-post: carolyn.sander@oxfam.se

Thomas Wolauz
Ekonomiansvarig
Telefon: 0707 95 52 56
E-post: thomas.wolauz@oxfam.se 

Hanna Nelson
Policyansvarig - Föräldraledig
 

Heidi Lampinen
Policyansvarig
Telefon: 070 583 88 22
E-post: heidi.lampinen@oxfam.se

Caroline von Uexküll
Strategic Partnership Manager
Telefon: 070 822 82 82
E-post: caroline.von.uexkull@oxfam.se

Mira Alestig
Researcher
Telefon: 0723 97 10 97
E-post: mira.alestig@oxfam.se

Musab Omer
Field Marketing Manager
Telefon: 072 501 88 22
E-post: musab.omer@oxfam.se

Arash Aeineh
HR-ansvarig
Telefon: 0790 76 68 82
E-post: arash.aeineh@oxfam.se 

Om Oxfam

StockholmMagnus Ladulåsgatan 1, 118 63 Stockholm. Gå in via caféet på the Park
Malmö: Västra Kanalgatan 1, 211 41 Malmö.
Plusgiro: 90 03 72-4, Bankgiro 900-3724, Organisationsnummer: 802477-9269